W pewnym trapezie o wysokości 10 cm jedna z podstaw ma długość 12 cm, a druga jest od niej o 3 cm krótsza. Ile wynosi pole tego trapezu wynosi? Pole tego trapezu wynosi:

Odpowiedź :

Odpowiedź:

12-3=9

(12+9)•10:2=210:2=105cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

dlatego że wzór na pole trapezu to (a+b)•h:2

Odpowiedź:

(12+9)×10

Szczegółowe wyjaśnienie:

POle trapezu

Zobacz obrazek Beta011