Odpowiedź :
Odpowiedź:
8,28 : 0,45= 828:45= 18,40 zł
Kilogram sera kosztuje18,40 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
45 dag = 8,28 zł
2x45 dag = 90 dag
90 dag = 16,56 zł
8.28 zł / 45 dag = 0,1840
1 kg sera zapłacimy 18,40 zł.
Mam nadzieje, że dobrze :)