Odpowiedź:
zad. 5
a) t = s/v
b) a=2P/h (tego nie jestem pewna na 100%)
zad. 6
39 * 0,25 = 9,75 l
zad. 7
jeśli 5 drożdżówek kosztuje 10 złotych, to 1 kosztuje 2 złote
2 * 14 = 28 zł