1.Droga Marka z domu do najbliższego sklepu wynosi 1600 m, a z domu do szkoły –
o 750 m więcej. Ile metrów Marek musi pokonać w drodze do szkoły?
2.Kurtka Jasia kosztowała 214 zł, spodnie – 72 zł, a czapka – 13 zł. Ile mama wydała na
ubranie Jasia?


Odpowiedź :

1.

1600m - z domu do sklepu

1600m + 750m - z domu do szkoły

2350m -  z domu do szkoły

Marek musi pokonać drogę równą 2350 metrów.

2.

Kurtka - 214zł

Spodnie - 72zł

Czapka - 13zł

Razem - 214zł+72zł+13zł

Razem - 299zł

Mama Asi wydała na ubrania 299 złotych.