1 pytanie to co to jest algorytm.
i proszę daje 15 punktów i naj ​


1 Pytanie To Co To Jest Algorytm I Proszę Daje 15 Punktów I Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1. Algorytm to część kodu, która wykonuje kolejno konkretne zadania, których następstwem jest określony wynik. Przykładem algorytmu jest funkcja, która posortuje liczby wewnątrz tabeli w określonej kolejności np. od najmniejszej do największej - Czyli pobiera ona dane z tabeli, sprawdza ich wartość i układa w odpowiedniej kolejności w tabeli, wynikiem jest tabela posortowana od najmniejszej do największej liczby. Można by to nazwać algorytmem sortowania.

2. Specyfikacja zadania (algorytmu) to dokładny opis problemu, którego rozwiązaniem będzie algorytm. W opisie podajmy dane wejściowe algorytmu oraz dane wyjściowe. Przykładowo podajemy liczby 5 i 5 a jako dane wyjściowe podajemy wynik potęgowania otrzymanych liczb czyli 125.

3.

- Sformułowanie zadania

- Podanie danych wejściowych

- Podanie danych wyjściowych (wyniku)

- Szukanie rozwiązania problemu czyli algorytmu

- Przedstawienie opisu i działania algorytmu w sposób słowny

- Sprawdzenie czy algorytm działa poprawnie dla różnych danych.

4. Tak, ponieważ aby otrzymać kisiel musimy mieć dane wejściowe, wykonać określone zadania w odpowiedniej kolejności (tak jak algorytm) i wynikiem tego będzie gotowy kisiel. Czyli kisiel w proszku i gorąca woda to nasze dane wejściowe. Nasz algorytm polega na zagotowaniu wody, zalaniu zagotowaną wodą kisielu w proszku i zamieszanie zawartości. Wynikiem jest gotowy do spożycia kisiel.

5. Algorytm można przedstawić w postaci opisu słownego, w postaci listy kroków do wykonania, w postaci schematu blokowego (czyli przygotowana grafika obrazująca działanie) oraz w postaci gotowego kodowego kodu w jakimś języku programowania.

6. Zapisywanie algorytmu w postaci listy kroków polega na wyszczególnieniu konkretnych zadań do wykonania w odpowiedniej kolejności. Na przykład

1. Wstawić i zagotować wodę

2. Wsypać kisiel w proszku do kubka

3. Zagotowaną wodą zalać kisiel w kubku

4. Zamieszać zawartość kubka

7. Bloku granicznego, ponieważ oznacza on początek, przerwanie lub wstrzymanie wykonywania oraz koniec programu

8. Tak, ponieważ bez takich połączeń blok byłby bezużyteczny nie zawierając danych wejściowych ani nie zwracając żadnego wyniku.

9. Aby dodać do siebie dwa ułamki o różnych mianownikach to w pierwszej kolejności musimy oba te ułamki sprowadzić do wspólnego mianownika korzystając ze wzoru

a/b + c/d = (ad + cb) / bd

Czyli mnożymy przez siebie na krzyż licznik pierwszego ułamka przez mianownik drugiego ułamka oraz licznik drugiego ułamka przez mianownik pierwszego ułamka. Następnie całość dzielimy przez iloczyn mianowników pierwszego i drugiego ułamka. Wynikiem tego algorytmu będzie wynik dodawania podanych ułamków.

10. Kod źródłowy to kod napisany przez człowieka w jakimś języku programowania i w jakimś środowisku do tego przeznaczonym. Czyli taki kod, który człowiek może przeczytać, edytować. Natomiast kod wynikowy to rezultat kompilacji programu przez kompilator lub uruchomienia programu przez interpreter. Kod wynikowy to przekonwertowany kod źródłowy na 0 i 1, które rozumie tylko (zazwyczaj) maszyna.

11. Język programowania to zbiór różnych słów, poleceń, schematów które umożliwiają wydawanie poleceń dla maszyny i komunikacje z nią. Dzięki językowi programowania możemy przykładowo stworzyć program, który będzie wyłączał komputer każdego dnia o godzinie 5:10 czyli każdego dnia będzie wydawał polecenie wyłączenia dla naszej maszyny.

12.  Piszemy jego kod źródłowy, importując przy tym potrzebne nam biblioteki. Następnie kompilator zamienia nasz napisany kod źródłowy na kod maszynowy czyi inaczej na kod wynikowy (kompilujemy program). Na koniec otrzymujemy gotowy do otwarcia plik wykonywalny.

Wyjaśnienie: