Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Zmiany granic Polski polegały na przesunięcie jej jak najdalej na zachód. O kształcie granic decydowały ZSRR, USA i Wielka Brytania ,lecz to Związek Radziecki miał największy wpływ na ukształtowanie się granic ówczesnej Polski.
2.Polska po zmianie granic utraciła kresy wschodnie (Wołyń, Polesie, Wileńszczyzne) i duże miasta takie jak Lwów, Wilno czy Grodno. Kształt granic nie przypominał tego z czasów przed II wojną światową. Po stracie dawnych ziem do Polski zostały przyłączone tzw. "Ziemie odzyskane" z III Rzeszy.
3. PRL graniczyła z państwami takimi jak: ZSRR, Czechosłowacja, NRD.
4. Znajdują się: Litwa, Białoruś, Ukraina.
5. Nie mam tabelki, ale podczas II wojny światowej zginęło ok. 6 mln Polaków.
6. Nie widzę wykresu, ale po II wojnie światowej Polska była państwem bardziej jednolitym kulturowo i etnicznie niż przed wojną. Wynikało to przez obozy zagłady, w których mordowano Żydów oraz po wojnie trwała akcja przesiedleńcza mająca na celu wysiedlenie Ukraińców, Białorusinów i Niemców z ówczesnych ziem Polski.
7. Mniejszości narodowe obecni9e stanowią 4% całego społeczeństwa.
8. Powojenna repatriacja na terenach polski polegała na sprowadzeniu do Polski Polaków z utraconych ziem lub z obozów zagłady, z więzień, zsyłek na Syberii.
9. Wielu Polaków nie mogło wrócić do Polski ze Wschodu, ze względu na działanie władzy radzieckiej oraz z powodu dalekich odległości (ludzie zostawali zsyłani kilka tysięcy kilometrów od swojej ojczyzny).
;)
Wyjaśnienie: