Odpowiedź :
Odpowiedź:
klon zwyczajny-
Liście są naprzeciwległe dłoniasto klapowane,. Dorastają nawet do 15 cm, latem są zielone, jednak później przebarwiają się na żółto, pomarańczowo, czerwono. Ogonek liściowy jest długi, czerwony, zawiera sok mleczny.
robinia akacjowa -Ma bardzo charakterystyczne, złożone liście zbudowane z 11-15 listków (każdy do 3 cm długości). Rozwijają się późną wiosną.
W czerwcu pojawiają się zebrane w gęste grona kwiaty. Grona osiągają długość do 15 cm! Są żółto-białe i przyjemnie pachną – są bardzo lubiane przez pszczoły.
olsza czarna-Okrągłe obustronnie zielone, z kępkami włosków na spodzie. Liście odwrotnie jajowate, z tępym, lub wyciętym wierzchołkiem, brzeg nierówno podwójnie piłkowany i falisty. Wierzchnia strona błyszcząca. Młode liście są nieco lepkie. Na spodzie blaszki liściowej posiadają włoski. Liście te są długo zielone i dopiero późną jesienią opadają z drzew.
głóg jeno szyjkowy-Osiąga zwykle 3-6m wysokości i ma pokrój wzniesiony. Liście są owalne, podzielone na 3-7 klap z długimi ogonkami. Kwiaty o kremowej barwie zebrane są w baldaszkowate wiechy skierowane do góry. Głóg kwitnie od maja do czerwca. W kwiatach znajduje się tylko jedna szyjka – stąd wzięła się nazwa głogu. Owoce – mają do 1cm, szkarłatnoczerwoną barwę i nadają się do spożycia.
topoala czarna- Liście romboidalne (krótkopędy)
lub trójkątne z szerokoklinowatą
nasadą (długopędy); obustronnie zielone i nagie, na długim, bocznie spłaszczonym ogonku,
Lipa drobno listna-Sercowate liście,
często z niesymetryczną nasadą, czasem szersze niż dłuższe,
mniejsze niż u większości lip,
na szczycie nagle zaostrzone,
ciemnozielone, pod spodem
z gwiazdkowatymi kępkami rudobrązowych włosków
w kątach nerwów.
Jesion wyniosły-Charakterystyczne liście jesionu są złożone - jeden liść tworzy od 7 do 11 par listków ułożonych naprzeciwlegle i listek szczytowy. Liść o takiej budowie nazywamy nieparzystopierzastym.
wszystko mozesz jakoś skrócić i przekształcić pozdrawiam