70 kg-----3,85 zł
x kg------7,15 zł
x=(70·7,15)/3,85
x=500,5/3,85
x=130 kg
====================
0,5 kg-----1,4 zł
2,2 kg------x zł
x=(2,2·1,4)/0,5
x=3,08/0,5
x=6,16 zł