Odpowiedź :
x- cena za kilogram
x+25%*x=x+0,25x=1,25x
x+30%*x=x+0,3x=1,3x
160*x=160x
160*1,25x=160* 1 1/4= 200x
200x-160x=40x
120*x=120x
120*1,3x=156x
156x-120x=36x
40x-36x=4x
4x/36x* 100%=(w przybliżeniu) 11%
Odp: Pan A zyskał na sprzedaży jabłek o około 11% więcej niż pan B.
Naprawde nie wiem czy dobrze ale chyba
x+25%*x=x+0,25x=1,25x
x+30%*x=x+0,3x=1,3x
160*x=160x
160*1,25x=160* 1 1/4= 200x
200x-160x=40x
120*x=120x
120*1,3x=156x
156x-120x=36x
40x-36x=4x
4x/36x* 100%=(w przybliżeniu) 11%
Odp: Pan A zyskał na sprzedaży jabłek o około 11% więcej niż pan B.
Naprawde nie wiem czy dobrze ale chyba