Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. Ile babcia zapłaciła za 12 kg pomidorów?
2.Ile Ewa zapłaciła za 15 kg ogórków?
Szczegółowe wyjaśnienie:
1. 72:6 = 12
2. 60:4= 15
ile babcia kupiła pomidorów?
ile Ewa kupiła ogórków?
która z pań kupiła więcej warzyw
72zł:6=12kg
60zł : 4 =15kg
15zł-12zł=3zł
Babcia kupiła 12kg pomidorów
Ewa kupiła 15kg ogórków
Ewa kupiła o 3kg więcej warzyw od babci