Ania miała 16 zł.Kupiła pióro za 7zł i trzy jednakowe zeszyty.Zostało jej 3 zł..Ile kosztował jeden zeszyt?

Odpowiedź :

16 zl - 7 zl = 9 zl - tyle ile zostalo po kupieniu piora

9 zl : 3 = 3 zl - tyle kosztowal jeden zeszyt

Odp: Jeden zeszyt kosztowal 3 zl

Viz Inne Pytanie