Pls zróbcie potrzebuje na jutro zad. 9,10
![Pls Zróbcie Potrzebuje Na Jutro Zad 910 class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d51/b4e5db1049e7d1e6683a50b943431226.jpg)
Odpowiedź:
Zadanie 9.
m - melon
k - kiwi
m = 3 k
2 m + 4 k = 20
za m podstawiasz k
2 m + 4 k = 20 _> 6 k + 4 k = 20
10 k = 20
k=20
m=3k
m=3*2=6
melon kosztował 6 zł a kiwi 2 zł
Zadanie 10
x - sok
y- drożdżówka
x=4y
2x+5y=26 zł
podstawiamy 4y za 2 x i mamy:
2*4y+5y=26 zł
13y=26 zł/:13
y=2 zł
Czyli wychodzi że jedna drożdżówka kosztuje 2 zł
Liczymy ile kosztuje sok :
x=4
x=4*2
x=8 zł
Czyli sok kosztuje 8 złoty
Mam nadzieję że pomogłam :))