Odpowiedź :
Cześć ;-)
Obliczenia
x ⇒ cena kg gruszek
y ⇒ cena kg jabłek
{2x + 3y = 19
{2x + 2y = 16 / · (-1)
{2x + 3y = 19
+ {-2x - 2y = -16
-------------------------
y = 3 zł kosztowały jabłka
2x + 3 · 3 = 19
2x + 9 = 19 / - 9
2x = 10 / : 2
x = 5 zł kosztowały gruszki
Pozdrawiam!
Odpowiedź:
19 zł ---- 2 kg gruszek i 3kg jabłek
16 zł ---2 kg gruszek i 2 kg jabłek
19zł - 16 zł = 3 zł ----- 1 kg jabłek
sprawdzenie;
2kg + 3 kg * 3zł = 19zł
2kg g + 9 = 19
2kg = 19 - 9 2kg = 10/2
5 zł ------ 1 kg gruszek
2 * 5 + 3 * 3 = 19
19 = 19
1 kg jabłek kosztuje 3 zł a 1 kg gruszek kosztuje 5 zł