Odpowiedź :
Odpowiedź:
3 jogurty po 2 zł =3x2=6 zł
2 paczki kaszy = 7-1=6złx2=12zł
6+12=18 zł
4x5=20
20-18=2 zł
Odpowiedź:Kasia otrzymała 2 zł reszty
Szczegółowe wyjaśnienie:
3•2=6 zł - cena za 3 jogurty
7-1=6zl - cena za paczkę kaszy po promocji
6zl •2 =12 zł - cena za 2 paczki kaszy
6+12 = 18 zł
4•5 zł = 20 zł
20zł -18 zł = 2 zł reszty