Odpowiedź :
Odpowiedź:
Jeden kg jabłek kosztował 3,50 zł, a 1 kg gruszek kosztował 6,50 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
x - cena 1 kg jabłek
y - cena 1 kg gruszek
2x + 3y = 26,50 /·(-2)
3x + 2y = 23,50 /·3
-4x - 6y = -53,00
9x + 6y = 70,50
-------------------------- +
5x = 17,50 /:5
x = 3,50 zł - cena 1 kg jabłek
2y = 23,50 - 3x = 23,50 - 3 · 3,50 = 23,50 - 10,50 = 13,00
y = 13,00 ÷ 2 = 6,50 zł - cena 1 kg gruszek