Odpowiedź :
Odpowiedź: Orientacja to romatyczny, emocjonalny lub seksualny "pociąg", do osób tej sameł płci, płci przeciwnej lub gdy nie ma to dla nas zbytniego znaczenia kto jakiej jest płci.
U siebie możemy to określić, gdy na przykład jesteś dziewczyną i zauważasz, że podobają ci się chłopcy, wtedy jesteś heteroseksualna (Osoba jednej płci, które podoba się płeć przeciwna). Lub kiedy jesteś dziewczyną, a podobają ci się inne dziewczyny, wtedy jesteś homoseksualna, a specyficzniej mówiąc - lesbijką. To samo z chłopcami. Jeśli ktoś jest chłopakiem, a podoba mu się osoba tej samej płci, to wtedy jest gejem, ponieważ podobają mu się inni chłopcy.
Są różne typy orientacji. Jak już wcześniej wymieniłem, to jest emocjonalna, romantyczna bądź seksualna. Wymienię ci teraz kilka z nich:
Geje (Chłopak+Chłopak)
Lesbijki (Dziewczyna+Dziewczyna)
Osoby Biseksualne (Chłopak/Dziewczyna, któremu/której podobają się i chłopacy, i dziewczyny)
Osoba aseksualna (Osoba, która nie czuje potrzeby seksualnej wzgęldem innych osób)
Hetero (Chłopak+Dziewczyna)
Transgender (Osoba, która urodziła się na przykład dziewczyną, lecz czuje się chłopakiem i przechodzi "transformację" z dziewczyny na chłopaka i na odwrót, gdy ktoś urodził się chłopakiem, a czuje się dziewczyną i przechodzi "transformację" z chłopaka na dziewczynę)
I na koniec osoba Panseksualna (Osoba, dla której nie ma znaczenia kto jest jakiej płci czy orientacji)
Jest ich o wiele więcej, ale wymieniłem tylko kilka z nich.
Możesz zapytać o to, w jakim wieku najczęściej osoby odkrywają swoją orientację, czy na przykład osoby homoseksualne, biseksualne czy też panseksualne muszą się ukrywać ze swoją orientacjá, bo boją się, że np. rodzina i znajomi ich nie zaakceptują i czy takie osoby mają takie same, równe prawa, jak np. osoba heteroseksualna.
Wyjaśnienie: