duzo pkt! zadanie w załączniku

Duzo Pkt Zadanie W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

CO2: n=1,25mola

1 mol - 22,4dm^3

1,25mol - 28dm^3

Mmol CO2=44g/mol

Mmol=ms/n

ms=55g

1 mol - 6,02*10^23 cząst

1,25mol - x

x=1,25*6,02*10^23=7,525*10^23 cząst

H2: ms=2,5*10^-2g

Mmol H2=2g/mol

n=2,5*10^-2/2=0,0125 mola

1 mol - 22,4 dm^3

0,0125 mola - x

x=0,0125*22,4=0,28dm^3

1 mol - 6,02*10^23 cząst

0,0125 - x

x=7,525*10^21 cząst H2

Ar: V=5,6 dm^3

1 mol- 22,4dm^3

x - 5,6

x=5,6/22,4=0,25 mola

Mmol Ar=40g/mol

ms=0,25*40=10g

1 mol - 6,02*10^23

0,25 mola - x

x=0,25*6,02*10^23=1,505*10^23 atomów Ar

SO3: N=1,51*10^22 cząst

1 mol - 6,02*10^23 cząst

x mol - 1,51*10^22

x=1,51*10^22/6,02*10^23=0,025mola

1 mol - 22,4dm3

0,025mol-x

x=0,025*22,4=0,56dm3

Mmol SO3=80g/mol

ms=80*0,025=2g

1 mol - 6,02*10^23

0,025mola - x

x=0,025*6,02*10^23=1,505*10^22 cząst

N2: ms=4g

Mmol=28g/mol

n=0,14mol

1 mol- 22,4dm3

0,14mol - x

x=0,14*22,4=3,136dm3

1 mol - 6,02*10^23 cząst

0,14 mol - x

x=0,14*6,02*10^23=8,428*10^22 cząst N2

O3: n=0,005mol

Mmol O3=48g/mol

ms=0,005*48=0,24mol

1 mol - 22,4dm3

0,24 mol - x

x=0,24*22,4=5,376dm3

1 mol - 6,02*10^23

0,24 mol - x

x=0,24*6,02*10^23=1,44*10^23 cząst O3

N2O: N=6,02*10^21 at

1 mol - 6,02*10^23 at

x mol - 6,02*10^21 at

x=6,02*10^21/6,02*20^23=0,01 mola

1 mol - 22,4dm3

0,01 mola- x

x=0,01*22,4=0,224dm3

Mmol N2O=44g/mol

ms=44*0,224=9,856g

2. Mmol H2=2g/mol

msH2=1,2g

nH2=1,2/2=0,6mol

1 mol - 6,02*10^23 at

0,6 mola - x

x=0,6*6,02*10^23=3,612*10^23 at H2

Mmol SO2=64g/mol

nH2=nSO2=0,6mol

1mol - 22,4dm3

0,6mola - x

x=13,44dm3 SO2 w takiej objętości znajduje się tyle samo cząsteczek SO2 co w 1,2g H2

3.  d=m/v Liczę wszystko dla 1 mola cząsteczek

1mol - 22,4dm3

m H2=2g

v=22,4dm3

d H2=2/22,4=0,089g/dm3

m F2=38g

d F2=38/22,4=1,70g/dm3

m N2O=44g

d N2O=44/22,4=1,96g/dm3

mCH4=16g

d CH4=16/22,4=0,71g/dm3

m CO2=44g

d CO2=44/22,4=1,96g/dm

m SO2=64g

d SO2=64/22,4=2,86g/dm3

mSO3=80g

d SO3=80/22,4=3,57g/dm3

m Ar=40g

d Ar=40/22,4=1,78g/dm3

Balon z argonem uniósłby się w atmoferze gazu cięższego od niego,czli SO3,SO2,CO2,N2O.

Pozdrawiam :)