Odpowiedź :
Odpowiedź:wwwwwwww
Strajk okupacyjny – rodzaj strajku, polegający na tym, iż strajkujący (protestujący) zajmują określone terytorium, budynek lub ich części, uniemożliwiając ich dalsze wykorzystywanie lub funkcjonowanie, w celu wymuszenia spełnienia swych żądań lub postulatów.
2
fali wystąpień antysyjonistycznych. Tym razemuderzono w osoby pochodzenia żydowskiego, których dzieci były studentami. Nie musiały być oneczynnie zaangażowane w wydarzenia marcowe, wystarczył sam fakt bycia studentem. Na uczelniachzwolniono wielu profesorów za sympatyzowanie ze studentami, m.in. Zygmunta Baumana i LeszkaKołakowskiego. W zakładach pracy odbywały się natomiast wiece poparcia dla Gomułki, jednocześniepotępiające wichrzycieli i burzycieli.Warto wspomnieć, że wśród towarzyszy partyjnych znalazły się osoby, które potępiły te wydarzenia, np.poprzednik Gomułki, Edward Ochab. Przeciwko polityce władz zaprotestowało również kilku posłów,m.in. Tadeusz Mazowiecki i Stanisław Stomma.
Nie przeszkodziło to władzom w wytoczeniu kolejnych procesów osobom zaangażowanym w wydarzeniamarcowe. Znów ukarani zostali: Jacek Kuroń, Karol Modzelewski, Adam Michnik i Jan Lityński.Efektem wydarzeń marcowych była emigracja prawie 20 tys. obywateli polskich żydowskiegopochodzenia. Na uczelniach wierni władzy i gorliwi w represjonowaniu studentów pracownicy zostaliwynagrodzeni awansem (tzw. docenci marcowi
Wyjaśnienie: