Zad. 5. Wojtek kupił 3 zeszyty i 4 ołówki. W sumie zapłacił 22,
Ile kosztował zeszyt, a ile ołówek, jeżeli zeszyt był o 3,20 zł
od ołówka?
Powodz
Plis


Zad 5 Wojtek Kupił 3 Zeszyty I 4 Ołówki W Sumie Zapłacił 22 Ile Kosztował Zeszyt A Ile Ołówek Jeżeli Zeszyt Był O 320 Zł Od Ołówka Powodz Plis class=

Odpowiedź :

Zeszyty - 3( x + 3,20 zł)
Ołówek - 4x
Razem - 22, 20 zł

Układamy równanie:
3x + 9,60 zł + 4x = 22,20 zł
7x = 12,60 zł
x = 1,8 zł
Odp: ołówek kosztował 1,8 zł a zeszyt 5 zł.