Odpowiedź :
Odpowiedź:
2,5kg mandarynek - 21 z
1 kg mandarynek - x zł
x= 21/2,5
x= 8,4 zł czyli 1 kg mandarynek kosztuje 8,4
Skoro 1 kg mandarynek kosztuje 8,4 to 1,5 kg kosztuje 12,60 zł
czyli wiśnie kosztują 12,60 (0,9 kg)
to kg wiśni będzie kosztowało 14 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
2,5 kg mandarynek - 21 zł
1 kg mandarynek - 8,40 zł
1,5 kg * 8,40 zł = 12,60 zł = tyle samo co 0,9 kg wiśni
0,9 kg wiśni - 12,60 zł
1 kg wiśni - 14 zł
Odp: Jeden kilogram wiśni kosztował 14 zł.