W jakim czasie silnik dźwigu o mocy 250W podniesie paletę o masie 125 kg na wysokosc 10m.

Odpowiedź :

Dane:

P = 250 W

m = 125 kg

s = 10 m

Szukane:

t = ?

W = ?

Wzór:

P = W/t

t = W/p

W = F · s

Fg = m · g

Rozwiązanie:

Fg = 125 kg · 10 N/kg = 1250 N

W = 1250 N · 10 m = 12 500 J

[tex]t = \frac{12500J}{250} = 50s[/tex]