Zad.12. Ewa kupiła mleko, twaróg i śmietanę. Zauważyła, że mleko
kosztuje o 30gr mniej od twaroguio 30gr więcej od śmietany. Jeżeli
twaróg kosztował 3,2zł, to ile Kasia zapłaciła za całe zakupy? Zapisz
obliczenia i odpowiedź.
Twoja odpowiedź
I​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

8.70 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

3.20 + (3.20 - 0.30) + (3.20 - 0.30 -0.30) = 8.70

3.20 - 0.30 bo mleko kosztuje 30 groszy mniej

3.20 - 0.30 - 0.30 bo mleko kosztuje 30 groszy mniej, a śmietana 30 groszy mniej od mleka