Proszę o pomoc
zapisz za pomocą równań
a) spodnie kosztują y złotych, a koszula jest o 125zł tańsza i kosztuje 77zł
b) Za 2,5 kg śliwek po x złotych, a za 1kg pani Iza zapłaciła 12,50
c) zeszyt w linię kosztuje x złotych. Zeszyt w kratkę jest o 40 groszy droższy i kosztuje 3,20
d) Antek i Wojtek kupili w prezencie dla mamy kwiaty za 7zł i broszkę za x złotych. Koszt prezentu kosztował 24 zł.
e) Pani Wiesia za czapkę, którą kupiła za x złotych, zapłaciła banknotem dwudziestozłotowym i otrzymała 8,47 zł reszty

Dziękuje za pomoc !


Odpowiedź :

a) y-125=77

b) 2,5x= 12,50

c) x+0,40=3,20

d) 7+x=24

e) 20-x=8,47

a) y-125=77

b) x=2.5×12.50

c) x+0.4=3.20

d) 7+x=24

e) x=20-8.47

Viz Inne Pytanie