Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
przykład na któym wytł€maczę ci jak to obliczyć
mamy pół kilo cukierków któe kosztują 15 zł za kilogram
więć mamy 0,5 kg po 15 zł
mnożymy cenę przz wagę
15zł*0,5=7,5zł
teraz odpowiedż na zadanie :)
cena michałków:
23,49*0,27=6,35zł
cena galartki:
16,88*0,73=12,30zł
cena zozoli
14,29*0,89=12,70zł