Oblicz jaką pracę wykonujemy podnosząc na wysokość h = 1,5m
odważnik o masie m = 2kg (powoli). Przyspieszenie ziemskie g =
2 10m/s .
A jaką pracę wykonujemy przesuwając poziomo ten odważnik po płycie bez tarcia (współczynnik tarcia wynosi f = 0 ) na odległość s = 10m ?