Pani Ela kupiła 3 kg ziemniaków. Zapłaciła banknotem 10-złotowym i otrzymała 4,60 zł reszty. Ile kosztował 1 kg ziemniaków?

Poproszę równanie na x

1 kg = x


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg=x

10-4,60zl=5,4zl

3x=5,4zl

x=1,8zl

Kilogram ziemniaków kosztował 1,80zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

należność za 1kg ziemniaków  -x

3x =10-4,60

3x=5,4/:3

x=1,8

Jeden kg ziemniaków kosztował 1,80 zł