Odpowiedź :
Odpowiedź:
1kg=x
10-4,60zl=5,4zl
3x=5,4zl
x=1,8zl
Kilogram ziemniaków kosztował 1,80zl
Szczegółowe wyjaśnienie:
należność za 1kg ziemniaków -x
3x =10-4,60
3x=5,4/:3
x=1,8
Jeden kg ziemniaków kosztował 1,80 zł
Odpowiedź:
1kg=x
10-4,60zl=5,4zl
3x=5,4zl
x=1,8zl
Kilogram ziemniaków kosztował 1,80zl
Szczegółowe wyjaśnienie:
należność za 1kg ziemniaków -x
3x =10-4,60
3x=5,4/:3
x=1,8
Jeden kg ziemniaków kosztował 1,80 zł