1. W sklepie papierniczym Maja kupiła
piórnik za 18zł i 2 jednakowe długo-
pisy, których ceny nie pamiętała. Ra-
zem wydała w tym sklepie 27 zł. lle
kosztował długopis?
Zapisanie informacji
x - cena długopisu
- cena piórnika
Ułożenie i rozwiazanie równania
Sprawdzenie poprawności rozwiazania
Zapisanie odpowiedzi
Odp
Proszę na dzisiaj
![1 W Sklepie Papierniczym Maja Kupiłapiórnik Za 18zł I 2 Jednakowe Długopisy Których Ceny Nie Pamiętała Razem Wydała W Tym Sklepie 27 Zł Llekosztował DługopisZap class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d1f/6c61249528f7cf134a31335d146959a9.jpg)