Cz mógł by ktoś rozwiązać te zadania ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 1

[tex]2^{3} =8\\-2^{3} =-8\\-2^{2} =-4\\(-2)^{2} =4\\-2^{4} =-16\\(-2)^{4} =16[/tex]

[tex]-16<-8<-4<4<8<16[/tex]

Zadanie 2

[tex]4^{3} -2*(-3)^{3} =64-2*(-27)=64+54=118\\[/tex]

Sposób I

118 = 100%

x = 99%         -->     [tex]x=\frac{118*99}{100} =\frac{11682}{100} =116,82[/tex]

Sposób II

118 = 100%

x = 1%            -->      [tex]x=\frac{118}{100} =1,18[/tex]

                               [tex]118-1,18=116,82[/tex]

Zadanie 3

a) [tex]\sqrt{36} -\sqrt[3]{\frac{1}{64} } = 6-\frac{1}{4} = 5\frac{3}{4}[/tex]

b) [tex]\sqrt[3]{1} -\sqrt{1+\frac{13}{36} } = 1-1\frac{1}{6} = -\frac{1}{6}[/tex]

Zadanie 4

160 okien (szt.)

4 pary drzwi = 8 drzwi (szt.)

1m^2 = 20 kg zaprawy

[tex]P_{1} = 52,5*16,8=882m^{2} \\P_{2} = 10,5*16,8=176,4m^{2} \\P_{okna} =1,6*2,25=3,6m^{2} \\P_{drzwi}=1*2,5=2,5m^{2}[/tex]

[tex]3,6*160=576m^{2} \\2,5*8=20m^{2}[/tex]

[tex]Pc=2(882+176,4)-(576+20)=1520,8m^{2}[/tex]

1520,8 * 20 = 30416kg = 30,416t

Odp.: Potrzeba 30,416t zaprawy.

Zadanie 5

samochód

S = 120 km

t = 75 min.

bus

S = 120 km

V = 80 km/h

t = ?                 [tex]t=\frac{S}{V}[/tex]                    

[tex]t = \frac{120}{80} = 1,5 h[/tex]

1,5 h = 90 min.

90 - 75 = 15 min.

Odp.: Czas przejazdu tej drogi samochodem był krótszy o 15 min.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Liczę na najj ♥