Odpowiedź :
Odpowiedź:
6.
0,8 * 16,5= 13,20zł
20-13,20=6,80 zł
Karolinie zostało 6 zł i 80 groszy
7.
Chałwa 0,25kg*31,20zł=7,80zł
Czekolada 3* 4,35zł=13,05zł
Razem: 7,80+13,05= 20,85
Maciek zapłacił za słodycze 20 zł i 85 groszy
Odpowiedź:
zad. 6
100%= 1kg= 16,50zł
10%= 16,50zł/10= 1,65
1,65*8= 13,20 zł
zapłaciłą 13,20zł
20-13,2= 6,80zł
zostało jej 6,80zł
zad.7
100%= 1kg= 31,20zł
1kg= 100dag
25dag= 1/4
31,2/4= 7,8zł
za chałwę zapłacił 7,80zł
100%= 4,35zł= 1 czekolada
3 czekolady= 300%
4,35*3= 13,05zł
za czekolady zapłacił 13,05zł
7,80zł+13,05zł= 20,85zł
zapłacił za słodycze 20,85zł
Szczegółowe wyjaśnienie: