POMOŻE KTOŚ PLZZ

6.
Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 16,50 zł za kg. Ile
złotych jej zostało?
7.
Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 31,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 4,35 zł każda. Ile
zapłacił za te słodycze?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

6.

0,8 * 16,5= 13,20zł

20-13,20=6,80 zł

Karolinie zostało 6 zł i 80 groszy

7.

Chałwa 0,25kg*31,20zł=7,80zł

Czekolada 3* 4,35zł=13,05zł

Razem: 7,80+13,05= 20,85

Maciek zapłacił za słodycze 20 zł i 85 groszy

Odpowiedź:

zad. 6

100%= 1kg= 16,50zł

10%= 16,50zł/10= 1,65

1,65*8= 13,20 zł

zapłaciłą 13,20zł

20-13,2= 6,80zł

zostało jej 6,80zł

zad.7

100%= 1kg= 31,20zł

1kg= 100dag

25dag= 1/4

31,2/4= 7,8zł

za chałwę zapłacił 7,80zł

100%= 4,35zł= 1 czekolada

3 czekolady= 300%

4,35*3= 13,05zł

za czekolady zapłacił 13,05zł

7,80zł+13,05zł= 20,85zł

zapłacił za słodycze 20,85zł

Szczegółowe wyjaśnienie: