Odpowiedź :
Odpowiedź: A
Szczegółowe wyjaśnienie:
18 litrów - 83,70zł
x litrów - 55,80zł
x = 18*55,80zł/83,70zł = 12
Odpowiedź:
18 L - 83,70 zł
Dzielimy 83,70 zł na 18, ponieważ z tego otrzymujemy cenę za 1 litr.
83,70 zł : 18 = 4,65 zł
Później 55,80 zł dzielimy przez 4,65 zł, ponieważ z tego otrzymujemy ile litrów możemy kupić za 55,80 zł.
55,80 zł : 4,65 zł = 12
Odp: Za 55,80 zł można kupić 12 litrów benzyny.
Szczegółowe wyjaśnienie: