Jeśli 18 litrów benzyny kosztuje 83,70zł to ile litrów benzyny można kupić za 55,80zł.
A. 12
B. 11
C. 10
D. 9


Odpowiedź :

Odpowiedź: A

Szczegółowe wyjaśnienie:

18 litrów - 83,70zł

x litrów - 55,80zł

x = 18*55,80zł/83,70zł = 12

Odpowiedź:

18 L - 83,70 zł

Dzielimy 83,70 zł na 18, ponieważ z tego otrzymujemy cenę za 1 litr.

83,70 zł : 18 = 4,65 zł

Później 55,80 zł dzielimy przez  4,65 zł, ponieważ z tego otrzymujemy ile litrów możemy kupić za 55,80 zł.

55,80 zł : 4,65 zł = 12

Odp: Za 55,80 zł można kupić 12 litrów benzyny.

Szczegółowe wyjaśnienie: