Napisz odpowiednie równania:
a) W klasie liczącej 27 uczniów jest x chłopców, a dziewcząt jest o 5 więcej niż chłopców.
b) Paczka rodzynek kosztuje x złotych. Paczka orzechów jest o 2 zł droższa. Trzy paczki rodzynek kosztują tyle samo , co dwie paczki orzechów.
c) Pewien towar kosztował x złotych. jego cenę najpierw podwojono, a potem obniżono o 5 zł. Nowa cena jest o 10 zł większa od starej.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) x+(5×x)=27

Szczegółowe wyjaśnienie:

tylko to wiem

Odpowiedź:

A) x+(x+5)=27

B) 2(x+2)=3x

C)2x-5=x+10