Odpowiedź :
Odpowiedź:
Cena jabłek: 2,30 zł/kg
Cena gruszek: 5,45 zł/kg
Kupiła 2kg jabłek i 2 kg gruszek:
2•2,30+2•5,45= 15,5 zł (tyle zapłaciła)
Dała banknot 50 zł:
50-15,5=34,5 zł (reszta)
Odp. Sprzedawca wydał 34,5 zł reszty Marysi.
Odpowiedź:
Cena jabłek: 2,30 zł/kg
Cena gruszek: 5,45 zł/kg
Kupiła 2kg jabłek i 2 kg gruszek:
2•2,30+2•5,45= 15,5 zł (tyle zapłaciła)
Dała banknot 50 zł:
50-15,5=34,5 zł (reszta)
Odp. Sprzedawca wydał 34,5 zł reszty Marysi.