Ciało o masie 40g w ciągu 20 sekund zwiększyło swoją prędkość z v1= 4m/s do v2=14m/s. Oblicz siłę, która działa na to ciało daje naj

Odpowiedź :

m=40g=4dag=0,04kg

delta v= 14m/s - 4m/s = 10m/s

t=20s

a=v/t

a=10m/s : 20s

a=0,5m/s^2

a=F/m

F=am

F=0,5m/s^2 * 0,04kg

F=0,02N