bardzo proszę o pomoc nie umiem tego zrobić :((​

Bardzo Proszę O Pomoc Nie Umiem Tego Zrobić class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2.

pierwszy dzień-12 zł

drugi dzień-12*2,5=30zł

razem=12zł+30zł=42zł

W ciągu dwóch dni wycieczki Adam wydał 42zł.

3.

żywność-2×23kg=46kg

ubrania-45kg

Więcej waży worek z żywnością.

Odpowiedź:

2.

12 zł * 2,5 =   30 zł

pierwszy dzień = 12 zł

drugi dzień =  30 zł

czyli razem 42 zł

Odp: Adam wydał 42 zł na upominki w ciągu dwóch dni wycieczki.

3.

2 * 23 kg = 46 kg

46 kg ( te dwa worki z żywnością ) > 45 kg (worek z ubraniami )

Odp: Więcej ważą 2 worki z żywnością niż 1 worek z ubraniami

4. nie wiem sory