Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Dane:
8 kg bananów - 45 zł
10 kg jabłek - 30 zł
7 kg winogron - 63 zł
5 kg truskawek - 35 zł
Na początku liczymy cenę każdego owocu za 1 kg. Aby to zrobić, musimy podzielić cenę każdego owocu przez jego masę.
1 kg bananów - 5,6 zł/kg
bo 45:8=5,6 (w przybliżeniu)
1 kg jabłek - 3 zł/kg
bo 30:10=3
1 kg winogron - 9 zł/kg
bo 63:7=9
1 kg truskawek - 7 zł/kg
bo 35:5=7
Odp. 1 kg bananów kosztował 5,6 zł. 1 kg jabłek kosztował 3 zł. 1 kg winogron kosztował 9 zł. 1 kg truskawek kosztował 7 zł.
Odp. Najdroższym owocem są winogrona
-------------------------------------------------------------------------------------
Aby obliczyć całkowitą ilość owoców (w kilogramach), musimy dodać masę wszystkich owoców (w kilogramach).
8 kg + 10 kg + 7 kg + 5 kg = 30 kg
Odp. Łącznie na festiwal kupiono kupiono 30 kg owoców.
Mam nadzieję, że pomogłam. Liczę na naj :)