Babcia chciała zrobić przetwory owocowe. W tym celu kupiła łącznie 17 kg owoców w cenie 2zł za 1 kg śliwek i 3 zł za 1 kg gruszek. Łącznie zapłaciła 58 zł. Ile kilogramów śliwek a ile gruszek kupiła?poproszę o obliczenia