Kasia kupiła c kilogramów cytryn w cenie 5 zł za jeden kilogram oraz g kilogramów gruszek w cenie 8 złoty za 1 kg. Zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego łączny koszt zakupów Kasi.

Odpowiedź :

5zł * c + 8zł * g

Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj. ♥

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

5 c+8g