MilordSzkolaviz MilordSzkolaviz Matematyka Rozwiązane Kilogram truskawek kosztuje 6 zł, a kilogram pomarańczy 7 zł. Ile złotych zapłacimy za t kilogramów truskawek i p kilogramów pomarańczy? Odpowiedź zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego. Potrzebuje na teraz plz