Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
a+32,5
b3 456
c3,57
d0,4265
3Zad
centymetr 436,00cm
decymetr 43,60
metr=4,36
4zad
7;2=3.50
1 kg gruszek kosztuje 3,50
Hejka!!
Zad 2.
3,25*10 = 32,5 (przecinek przesuwamy o ilość zer, czyli o 1 w prawo)
34,56*100 = 3456 (przecinek przesuwamy o 2 w prawo)
35,7:10 = 3,57 (przecinek cofamy, o 1 w lewo)
42,65:100 = 0,4265 (przecinek cofamy o 2 w lewo)
Zad 3.
1 m = 100 cm = 1000mm
1 mm = 0.001 m
1 dm = 10 cm = 100mm
1 mm = 0,01dm
1 cm = 10mm
1 mm = 0.1 cm
4360mm = ^ korzystając w powyższych równań
4360 mm = 4,360m
4360 mm = 43,60dm
4360 mm = 436cm
Zad 4.
2 kg - 7zł
1 kg = 7/2 = 3,50 zł
pozdrawiam, miłego dnia :)