Pomocy tylko szypkooooooo

Pomocy Tylko Szypkooooooo class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a+32,5

b3 456

c3,57

d0,4265

3Zad

centymetr  436,00cm

decymetr 43,60

metr=4,36

4zad

7;2=3.50

1 kg gruszek kosztuje 3,50

Hejka!!

Zad 2.

3,25*10 = 32,5  (przecinek przesuwamy o ilość zer, czyli o 1 w prawo)

34,56*100 = 3456 (przecinek przesuwamy o 2 w prawo)

35,7:10 = 3,57 (przecinek cofamy, o 1 w lewo)

42,65:100 = 0,4265 (przecinek cofamy o 2 w lewo)

Zad 3.

1 m = 100 cm = 1000mm

1 mm = 0.001 m

1 dm = 10 cm = 100mm

1 mm = 0,01dm

1 cm = 10mm

1 mm = 0.1 cm

4360mm = ^ korzystając w powyższych równań

4360 mm = 4,360m

4360 mm = 43,60dm

4360 mm = 436cm

Zad 4.

2 kg - 7zł

1 kg = 7/2 = 3,50 zł

pozdrawiam, miłego dnia :)