Odpowiedź :
Odpowiedź:
3x+3zł+x=23zł
4x+3zł=23zł
23zł-3zł=20zł
4x=20zł
20zł/4=5zł (cena długopisu)
20zł-5zł=15zł
15zł+3zł=18zł (cena zeszytów)
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
3x + 3 + x=23[zł]
4x + 3 = 23[zł]
23 - 3 = 20[zł]
4x=20zł
20/4=5[zł] długopis
20 - 5 = 15 [zł]
15 + 3 =18 [zł] zeszyt