Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa w 33 r. n.e. jego naukę głosiło dwunastu najbliższych uczniów, zwanych apostołami, wokół których gromadziła się coraz liczniejsza grupa wiernych, początkowo prawie wyłącznie narodowości żydowskiej. Ten pierwotny Kościół, który traktowany był jako stronnictwo religijno-polityczne, nie był jednolity i składał się z wielu grup (Kościołów lokalnych), tzw. gmin chrześcijańskich. Na czele pierwszej z nich, założonej w Jerozolimie ok. 33 r. n.e. stał początkowo Piotr Apostoł a następnie Jakub Sprawiedliwy. Ważna rolę odgrywali także synowie Zebedeusza, Jakub Większy Apostoł i Jan Ewangelista
2. Unia Brzeska
3. Jest to porządek sprawowania liturgii, w której można używać języków narodowych, przyjęte jest jednak, że odprawia się je w języku cerkwienosłowiańskim. Jest kilka porządków sprawowania liturgii. Oparty jest na liturgii św. Jakuba z Jerozolimy.
4. Panie Boże kieruję swą modlitwę w intencji jedności chrześcijan. Pomóż nam wszystkim zjednoczyć się w wielką, jedną rodzinę, która nie wstydzi się wiary i pogłębia ją z każdym dniem wprowadzając w życie . Aby każdy dla siebie był bratem, byśmy miłowali każdego człowieka, by każdy traktowany był równo. Byśmy równo mocno miłowali siebie, kierując się w życiu Twoim słowem.
Wyjaśnienie: