pls szybko odp proszę muszę mieć na jutro

Pls Szybko Odp Proszę Muszę Mieć Na Jutro class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 2.40zł > 0.80zł ( 3 razy droższe) 2.40 : 0.80 = 3

240gr > 80gr  

b)2,40zł > 0.60zł ( 4 razy droższe) 2.40 : 0.60 = 4

240gr > 60gr

c)0.60zł > 0.03zł ( 20 razy droższe) 0.60 : 0.03 = 20

60gr > 3gr

d)2.40zł > 0.03zł ( 80 razy droższe) 2.40 : 0.03 = 80

240gr > 3gr

Z dzieleniem można zrobić to samo na zwykłych liczbach, nie koniecznie trzeba na ułamkach czyli np. 240:80 tez wyjdzie 3.

Szczegółowe wyjaśnienie: Pozdrawiam

A.

2,40 zł - 0,80 zł = 1,60 zł (Tutaj obliczyliśmy, że zeszyt jest droższy od długopisu)

240 gr - 80 gr = 160 gr (to samo działanie w groszach)

2,40 zł : 0,80 zł = 3 (Teraz obliczyliśmy ile razy jest droższy)

240 gr : 80 gr = 3

Odp: Zeszyt jest 3 razy droższy od długopisu.

B.

2,40 zł - 0,60 zł = 1,80 zł

240 gr - 60 gr = 180 gr

2,40 zł : 0,60 zł = 4

240 gr : 60 gr = 4

Odp: Zeszyt jest 4 razy droższy od ołówka.

C.

0,60 zł - 0,03 zł = 0,57 zł

60 gr - 3 gr = 57 gr

0,60 zł : 0,03 zł = 20

60 gr : 3 gr = 20

Odp: Ołówek jest 20 razy droższy niż kartka.

D.

2,40 zł - 0,03 zł = 2,37 zł

240 gr - 3 gr = 237 gr

2,40 zł : 0,03 zł = 80

240 gr : 3 gr = 80

Odp: Zeszyt jest 80 razy droższy od kartki.

Mam nadzieję, że rozumiesz już zadanie, oraz że nigdzie błędu nie zrobiłam, miłego dnia! :)

Viz Inne Pytanie