Za dwa jednakowe zeszyty w kratkę i ołówek Antek zapłacił 20 zł. Zeszyt jest o złotówkę droższy od ołówka. Ile kosztował zeszyt? SZYBKO!!

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x= ołówek

x+1= zeszyt

20zl = 2x + 2x+2

20-2= 4x

18=4x/:4

x= 4,5 zł

zeszyt = 4,5 zł + 1zl= 5,5 zł

Viz Inne Pytanie