Proszę szybko o pomoc!

Proszę Szybko O Pomoc class=

Odpowiedź :

Zadanie 1

a)

6,40 zł : 2 = 3,20 zł

6,40 zł + 3,20 zł = 9,60 zł

Odpowiedz: 1,5 kg winogron kosztuje 9,60 zł

b) 35 dag = 0,35 kg

0,35 kg * 6,4 = 2,24 zł

Odpowiedz: 35 dag winogron kosztuje 2,24 zł

Zadanie 2

12 zł : 6,40kg/zł = 1,875 kg

Odpowiedz: Za 12 zł można kupić 1,875 kg winogron

Zadanie 3

30 dag = 0,30 kg

0,30 kg * 6,40kg/zł = 1,92 zł

2 zł - 1,92zł = 0,08 zł = 8 groszy

Odpowiedz Kuba dostanie 8 groszy reszty