Marek kupił książkę oraz 2 zeszyty i zapłacił 23zl, a Michał kupił taka sama książkę oraz 4 takie same zeszyty i zapłacił 27 zł. Skorzystaj z rysunku i oblicz ​

Odpowiedź :

Odpowiedź: -Michał zapłacił 4zł wiecej niz marek

-Michal kupil o 2 zeszyty wiecej niz Marek

-Zeszyt ksoztował 2zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

zeszyt kosztował 2 złote czyli 4 zeszyty kosztowały 8zlotych czyli książka kosztowała 19zl (: