Odpowiedź :
Odpowiedź:
3x- Krysia
x- Tosia
⅓x- Luiza
3x=270
X=90
⅓x=30
Odp. Krysia ma 270 zł, Tosia ma 90 zł, a Luiza ma 30 zł
Liczę na naj ;)
Krysia- 270zł
Tosia- 270zł:3= 90zł
Luiza- 90zł:3= 30zł
270zł+90zł+30zł=390zł
Odp: Razem dziewczynki mają 390 złotych.
Tosia- 270zł:3= 90zł
Luiza- 90zł:3= 30zł
270zł+90zł+30zł=390zł
Odp: Razem dziewczynki mają 390 złotych.