Połącz treść każdego zadania z wyrażeniem, które jest odpowiedzią na pytanie.
Cena 1 kg jabłek wynosi 3 zł. Ile kosztuje 8 kg jabłek?
8 - a
Cena 1 kg jabłek wynosi a zł. Ile kosztuje 8 kg jabłek?
8.3
a + 8
W torbie jest a kg jabłek i 8 kg gruszek. Ile kilogramów
owoców jest w torbie?
a-8
Za 2 kg jabłek zapłacono 8 zł. Jaka jest cena 1 kg jabłek?
8
8
a
Za a kg jabłek zapłacono 8 zł. Jaka jest cena 1 kg jabłek?
8
2
8a
Przed zakupami w portfelu było 8 zł. Za zakupy
zapłacono a zł. Ile pieniędzy zostało w portfelu?

Proszę o szybką odpowiedź ​


Odpowiedź :

Cena 1 kg jabłek wynosi 3 zł. Ile kosztuje 8 kg jabłek?

8·3

Cena 1 kg jabłek wynosi a zł. Ile kosztuje 8 kg jabłek?

8a

W torbie jest a kg jabłek i 8 kg gruszek. Ile kilogramów owoców jest w torbie?

a + 8

Za 2 kg jabłek zapłacono 8 zł. Jaka jest cena 1 kg jabłek?

8/2

Za a kg jabłek zapłacono 8 zł. Jaka jest cena 1 kg jabłek?

8/a

Przed zakupami w portfelu było 8 zł. Za zakupy zapłacono a zł. Ile pieniędzy zostało w portfelu?

8 - a