Odpowiedź :
Odpowiedź:
75 : 25zł = 3zł
U sadownika 1 kg kosztuje 3 zł.
W sklepie 1 kg kosztuje 3,40 zł.
25 × 3,40 = 85
85zł - 75zł = 10 zł
Pani Iza zaoszczędziła 10 złotych.
Mam nadzieje że pomogłem :)
Dasz naj?
Odpowiedź:
75 zl : 25 kg = 3 zl cena 1 kg u sadownika
3,40 zl * 25 kg = 85 zl tyle zaplacilaby w sklepie
85 zl - 75 zl = 10 zl
odp.pani Iza kupujac jablka u sadownika zaoszczedzila 10 zl
Szczegółowe wyjaśnienie: