Proszę na teraz, z góry dziękuje
pani iza kupiła od sadownika 25 kg jabłek i zapłaciła za nie 75 zł w sklepie 1 kg jabłek tej samej odmiany kosztuje 3,40 zł. Oblic ile pienięxzy zaoszczędziła Pani Iza kupując jabłka od sadownika wybierz odpowiedź spośród podanych


Odpowiedź :

Odpowiedź:

75 : 25zł = 3zł

U sadownika 1 kg kosztuje 3 zł.

W sklepie 1 kg kosztuje 3,40 zł.

25 × 3,40 = 85

85zł - 75zł = 10 zł

Pani Iza zaoszczędziła 10 złotych.

Mam nadzieje że pomogłem :)

Dasz naj?

Odpowiedź:

75 zl : 25 kg = 3 zl  cena 1 kg u sadownika

3,40 zl * 25 kg = 85 zl  tyle zaplacilaby w sklepie

85 zl - 75 zl = 10 zl

odp.pani Iza kupujac jablka u sadownika zaoszczedzila 10 zl

Szczegółowe wyjaśnienie: