Klasa 6 matematyka z plusem zeszyt ćwiczeń strona 97 zapisywanie równań

Ania, Jurek, pani Basia i pan Wojtek kupowali różne owoce na straganie. Zapisz odpowiednie równania.
Kiwi - 3 zł sztuka
Maliny - 5 zł 100 gram
Winogrona - 8 zł kilogram
Ananas - 11 zł sztuka
Śliwki - 4 zł kilogram
Jabłka - 2,80 zł kilogram
A) Ania kupiła x kilogramów jabłek i 2 ananasy. Zapłaciła 47 zł.
B) Jurek kupił y sztuk kiwi, pol kilograma śliwek i 10 dag malin. Zapłacił 22 zł
C) pani Basia kupiła x kg jabłek. Zapłaciła banknotem o nominale 20 zł i otrzymała 6 zł reszty.
D) pan Wojtek kupił x dekagramow winogron i ćwierć kg malin. Płacił banknotem dwudziestozłotowym i otrzymał 3,30 zł reszty