Matematyka ułamki. Szybko proszę!! ​

Matematyka Ułamki Szybko Proszę class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1⅗kg=1,6kg

rozwiązujemy za pomocą proporcji

1,6kg - 32zł

1kg - x

x=32•1/1,6=32/1,6=20

Odp. Kilogram owoców kosztował 20zł.

Liczę na naj <3